کد خبر: 64
تاریخ انتشار شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ --- ۱۷:۳۸
تعداد بازدید 566 بازدید
تعداد آراء 1 رای
تعداد دیدگاه ها 0 دیدگاه

لحظه‌ی غم انگیز دیگری در دنیای تکنولوژی در حال رقم خوردن است و این بار زمان خداحافظی با پیام رسان اینترنتی AOL یعنی AIM رسیده است. AIM از اولین پیام رسان های اینترنتی بود، که الهام بخش بسیاری از شبکه...خداحافظی با پیام رسان AIM پس از 20 سال


مایکل آلبرز، مدیر ارشد محصولات ارتباطی در Oath (زیرمجموعه شرکت ورایزن که AOL زیر نظر آن است) این چنین توضیح داده است: "AIM با ورود به تکنولوژی های دیجیتال جدید، موجب تغییرات فرهنگی زیاد شد. اما شیوه ارتباطی در این روز ها عمیقاً تغییر کرده است." در ماه مارس، AOL دسترسی به AOL Instant Messenger را برای سرویس گیرندگان چت شخص ثالث قطع کرده است و کم کم برای خاموشی دائمی آماده می شود. سخت است که تصور کنیم، افرادی همچنان از سرویس AIM استفاده می کنند، به همین دلیل قطع دسترسی یا خاموش کردن همیشگی سرورها، احتمالا باعث ایجاد تغییرات خاصی نخواهد شد.
 
AIM یکی از اولین پیام رسان های فوری بود که در دهه پایانی نود و اوایل 2000 به طور گسترده مورد استفاده قرار میگرفت. اما با گسترش تلفن های هوشمند، همه چیز تغییر کرده است. پیام رسان های متنی، جای برنامه های پیام رسان کامپیوتری را گرفته اند و روز به روز شبکه های اجتماعی مانند اسنپ چت و اینستاگرام فراگیرتر می شوند. شرکت هایی مانند فیسبوک که پیام رسانی مانند واتس‌اپ و شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام را در اختیار دارند، در حدود چند میلیارد کاربر دارند. با این اوصاف دیگر جایی برای پیام رسان های قدیمی مانند AIM باقی نمی ماند.
 
AIM اولین برنامه برنامه ای نبود که قربانی تغییرات دنیای مدرن شد. مسنجر MSN در سال 2014 بسته شد. یاهو مسنجر نیز سال گذشته تعطیل شد (اگرچه یاهو سرویس پیام رسان جدیدی با همان نام راه اندازی کرد). با ورودی گوشی های هوشمند پیشرفته به دنیای ما، استفاده از این پیام رسان ها کمتر و کمتر شد، اما باز هم لحظه‌ی خداحافظی برای همیشه، با این برنامه های خاطره انگیز و دوست داشتنی بسیار سخت خواهد بود.


کل آرا: 1
امتیاز شما:
فروش و پشتیبانی هورماه
توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای این وب سایت نمی باشد.
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


اخبار

 پكيج‌هاي خورشيدي در بازار ايران
تعداد مشاهده خبر: 557
 کلاهبرداری از مسافران کیش
تعداد مشاهده خبر: 541
 اطلاعیه مــــهم درباه بی‌همتا
تعداد مشاهده خبر: 504
 TeamViewer ایران را بلاک کرد!
تعداد مشاهده خبر: 495