کد خبر: 3
تاریخ انتشار دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ --- ۱۶:۵۶
تعداد بازدید 1260 بازدید
تعداد آراء 2 رای
تعداد دیدگاه ها 0 دیدگاه
نماد اعتماد الکترونیکی، مجوز رسمی فعالیت کسب و کارهای اینترنتی است

کلیه کسب و کارهای اینترنتی فعال در کشور، باید با مراجعه به پرتال نماد نسبت به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی اقدام کنند.نماد اعتماد الکترونیکی، مجوز رسمی فعالیت کسب و کارهای اینترنتی است


به گزارش ایلنا، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بعنوان اصلی‌ترین متولی در زمینه ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی، تهیه و اجرای سازوکار ارزیابی و رتبه‌بندی مستمر و صدور نشان "اعتماد الکترونیکی" و "کیفیت خدمات" را به عهده دارد.
 
اخیرا برخی تشکل های صنفی، مدعی مسئولیت در زمینه صدور مجوز فعالیت برای کسب و کارهای اینترنتی شده  و سازمان متبوع خود را مرجع صالح برای فعالیت در این زمینه معرفی کرده اند، این امر موجب شده است تا برخی از فعالان کسب و کارهای اینترنتی تلقی بی برنامگی و آشفتگی در حوزه کسب و کارهای اینترنتی در کشور و سردرگمی در این حوزه را داشته باشند.
 
این در حالی است که مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به استناد وظایف مترتب در اساسنامه خود و مصوبه  مراجع ذیصلاح بعنوان اصلی ترین متولی در زمینه ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی،  تهیه و اجرای سازوکار ارزیابی و رتبه‌بندی مستمر و صدور نشان «اعتماد الکترونیکی» و «کیفیت خدمات»؛ مسئولیت ساماندهی و اعتبارسنجی کسب و کارهای اینترنتی از طریق اعطای نماد اعتماد الکترونیکی را به عهده دارد.
 
لذا، وظایف و مسئولیت‌های سایر دستگاه‌ها و تشکل‌ها در قبال کسب و کارهای اینترنتی، بخشی و مقطعی و با هماهنگی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بوده و لذا قابلیت اجرا و بهره‌برداری از آن در صورت هماهنگی با نماد اعتماد صادره از این مرکز قابل تصور خواهد بود، و به هیچ عنوان جایگزین نماد اعتماد الکترونیکی محسوب نمی‌شود.
 
شایان ذکر است، در چارچوب تعیین شده در قانون برای نماد اعتماد، کمیته نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی با ریاست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و انتظامی و نظارتی کشور تشکیل شده و نحوه فعالیت این کسب و کارها و رویه نظارت بر عملکرد آنها، تابع دستورالعمل‌های مصوب این کمیته است.
 
بر این اساس، کلیه کسب و کارهای اینترنتی فعال در کشور، باید با مراجعه به پرتال نماد به آدرس enamad.ir نسبت به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی اقدام کنند. همچنین مرکز مشاوره تخصصی تجارت الکترونیکی کشور از طریق شماره تماس 42715، آماده پاسخگویی به ابهامات و سوالات متقاضیان محترم است.


کل آرا: 2
امتیاز شما:
فروش و پشتیبانی هورماه
توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای این وب سایت نمی باشد.
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


اخبار

 پكيج‌هاي خورشيدي در بازار ايران
تعداد مشاهده خبر: 557
 کلاهبرداری از مسافران کیش
تعداد مشاهده خبر: 541
 اطلاعیه مــــهم درباه بی‌همتا
تعداد مشاهده خبر: 505
 TeamViewer ایران را بلاک کرد!
تعداد مشاهده خبر: 495