کد مطلب: 92
تاریخ انتشار دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
تعداد بازدید 586 بازدید
تعداد آراء 1 رای
تعداد دیدگاه ها 0 دیدگاه

«وفاداری مشتری بسیار ارزشمند است»؛ اگر فروشنده‌ی موفقی باشید، به این جمله اعتقاد دارید. در این‌ مقاله به بررسی روش‌هایی می‌پردازیم که به شما کمک می‌کند تا با راهکار‌هایی ساده، مشتری‌های وفاداری داشته...


خدمات پس از فروش چه تاثیری در وفاداری مشتری دارد

یکی از کارهایی که باعث می‌شود برندتان در ذهن مشتری باقی‌ بماند، ارائه‌ی خدمات پس از فروش در بازه‌های زمانی منظم است.
شرکت‌های تازه‌کار برای مشتری‌هایشان در بازه‌های زمانی منظم، خدمات پس از فروش قرار می‌دهند تا این اطمینان را به مشتری بدهند که بیشترین استفاده را از محصول آنها می‌کند.

این کار‌ها را به عادت‌های فروش خود تبدیل کنید، چون باعث افزایش وفاداری مشتری، کمک به فروش لوازم جانبی و افزایش ارزش محصول یا خدمات شما می‌شود. حتما دلیلی وجود داشته که مشتری محصول شما را خریداری کرده است، با ارائه‌ی خدمات پس از فروش کامل و حرفه‌ای، بیشتر مشتری را شگفت زده کنید.

برقراری ارتباط دوستانه با مشتری‌تان، در آینده به نفع هردوی شماست. هم مشتری‌ها از خدمات پس از فروشی مناسب برخوردار می‌شوند و هم شرکت شما مشتری‌هایی راضی خواهد داشت که در واقع تبدیل می‌شوند به نماینده‌ی شما، تا درمورد محصولات، خدمات و ایده‌های جدیدتان به شما بازخورد بدهند.

۸ مورد از خدمات پس از فروش که می‌توانید ارائه بدهید

۱. کارت ویزیت

کارت ویزیت ابزاری قدرتمند در دستان مشتری‌تان است. با کارت ویزیت، برندتان به دست و خانه‌ی مشتری می‌رسد و زمانی که مشتری به آن نگاه می‌کند، شرکت‌تان در ذهن او یادآوری می‌شود. پیام کارت را با احتیاط و به دقت انتخاب کنید، پیامی که در آن «تاریخ ارائه‌ی خدمات پس از فروش»، و اینکه «شما همیشه در دسترس آنها هستید»، ذکر شده‌ باشد.

۲. کیفیت و بسته‌بندی منحصر به‌ فرد

امروزه صاحبان مشاغل روی اعتقادات مشتری‌های مدرن، مثل بازیافت، سرمایه‌گذاری می‌کنند. تغییر کیسه‌های پلاستیکی به کیسه‌هایی که قابل بازیافت و استفاده‌ی مجدد هستند، فکر خوبی است. یکی از روش‌های مؤثر برای ارائه‌ی خدمات پس از فروش، کیفیت و بسته‌بندی متمایز است. این کار هم به نفع برندتان است و هم به نفع مشتری.

۳. کوپن

همین الان چیزی فروختید؟ چرا فروش بعدی را تضمین نمی‌کنید؟ کوپن‌ها می‌توانند بهترین راه برای قدردانی از مشتریانی باشند که تصمیم گرفته‌اند از شما خرید کنند. پس به فکر ارائه‌ی کوپن‌های تخفیف به‌عنوان هدیه به مشتری‌‌هایتان باشید. آنها را تشویق کنید که کوپن‌ را به یک دوست، خانواده یا حتی همسایه بدهند. این کار ارزش ویژه‌ای به خدمات پس از فروش شما می‌دهد.

۴. ارتباط تلفنی

حداکثر تا ۳۰ روز پس از فروش، با مشتری‌تان تماس بگیرید. برای فروش بیشتر یا درخواست مشتری تماس نگیرید، خیلی ساده از آنها بپرسید که «آیا محصول یا خدمات شما برای آنها مناسب بوده است یا خیر». این تماس وفاداری مشتری‌تان را تضمین می‌کند. حتی اگر نمی‌توانند صحبت کنند یا تلفن را جواب ندادند، مزاحم نشوید؛ پیامی بفرستید و از آنها بابت خریدشان تشکر کنید، به آنها یادآور شوید که شما همیشه در دسترس و پاسخگوی سؤالات‌شان هستید.


۵. آموزش

اگر محصولات شما متنوع و گسترده هستند و کار کردن با آنها مشکل است و همه نمی‌توانند از قابلیت‌های کامل آنها استفاده کنند، کلاس‌های آموزشی برگزار کنید؛ چون باعث افزایش ارزش محصولات شما می‌شوند. آموزش باعث می‌شود مشتری شما را دوباره ببیند و راه بسیار خوبی برای تعامل با مشتری پس از فروش است.

۶. نظرسنجی‌های دوره‌ای

بعضی از مشتریان، از شرکت در نظرسنجی‌های دوره‌ای بسیار لذت می‌برند. می‌توانید کوپن‌هایی را به برگه نظرسنجی اضافه کنید. با این‌ کار مشتری علاوه بر اینکه حس می‌کند صدایش شنیده می‌شود، احساس ارزشمند بودن نیز می‌کند.

۷. ایمیل تبریک تولد یا هدیه

تبریک تولد به وسیله‌ی ایمیل یا هدیه‌ای مناسب، بسیار قدرتمند است. زمانی که می‌خواهید بعد از ماه‌ها از آخرین فروش، به مشتری‌تان دسترسی پیدا کنید و مانع از محو شدن برندتان در ذهن او شوید، تولدش را به او تبریک بگویید (البته توجه دارید که این کار زمانی جواب می‌دهد که تولدش باشد!). بهتر است که به ایمیل یا هدیه‌تان کوپنی برای تخفیف اضافه کنید. متن ایمیل نباید لحن تجاری داشته باشد و یا طوری نوشته شود که مشتری فکر کند شما برای انگیزه‌ی دیگری غیر از تبریک تولد، ایمیل را ارسال کرده‌اید. خیلی ساده تولد‌شان را تبریک بگویید.

۸. پیام تبریک عید

اعیاد بهترین زمان برای ارتباط دوباره با مشتری‌های قدیمی هستند. برای مشتری‌هایتان پیام تبریک عید بفرستید؛ با این کار برندتان را در ذهن آنها یادآوری می‌کنید. حتی اگر پیام شما فقط درباره‌‌ی تبریک عید و آرزوی روزها‌ی شاد در ایام عید باشد، نام شما در ذهن آنها یادآوری می‌شود. در ایام عید می‌توانید ترفیع درجه و حراجی‌ هم برگزار کنید.

 

از مشتری‌های خود بخواهید که شما را به دوستان و خانواده‌ی خود معرفی کنند و به آنها برای این کار پاداش بدهید. روش‌های فروش شبکه‌ای به شرکت‌هایی که تازه‌کار هستند، کمک بزرگی می‌کنند. روش‌هایی را برای پاداش دادن به کسانی که برند شما را معرفی می‌کنند، انتخاب کنید که ساده و به راحتی قابل دریافت هستند. اضافه کردن کارت‌های هدیه و حتی بلیط سینما، قدردانی شما از خرید آنها را نشان می‌دهد و باعث افزایش وفاداری مشتری می‌شود.

 

 


کل آرا: 1
امتیاز شما:
فروش و پشتیبانی هورماه
توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای این وب سایت نمی باشد.
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


مقالات

 نقش مدیریت دانش در ارتباط با مشتری
تعداد مشاهده مقاله: 1574
 ایجاد وفاداری در مشتریان
تعداد مشاهده مقاله: 1387
 راه های تحقق مشتری مداری
تعداد مشاهده مقاله: 1152
 حسابرسی عملکرد و عملیاتی
تعداد مشاهده مقاله: 1071
 طرح کسب و کار چیست؟
تعداد مشاهده مقاله: 1029
 هشت روش برای بهبود خدمات به مشتریان
تعداد مشاهده مقاله: 930
 نکاتی درباره فروش حرفه‌ای
تعداد مشاهده مقاله: 809
 تعریف بازاریابی تلفنی
تعداد مشاهده مقاله: 799
 بازاریابی با رسانه‌های اجتماعی
تعداد مشاهده مقاله: 749
 6 اشتباه جبران ناپذیر در چرخه فروش
تعداد مشاهده مقاله: 734
 بازاریابی درون گرا چیست؟
تعداد مشاهده مقاله: 702
 بازاریابی (Marketing) چیست؟
تعداد مشاهده مقاله: 689
 فعالیتهای واحد خدمات پس از فروش
تعداد مشاهده مقاله: 687